Bankowa Strefa

Oferty banków online

Kredyty gotówkowe

Pożyczka firmowa związana z nieruchomością: kiedy kredyt gotówkowy, a kiedy komercyjna hipoteka?

Być może właśnie osiągnąłeś ten punkt w swojej firmie, że czujesz iż nadszedł czas na rozwój? Może wynajmujesz swoją powierzchnię biurową i zdecydowałeś, że nadszedł czas na budowę własnego biurowca? Być może przerosłeś z liczebnością pracowników swoją nieruchomość i chcesz uzupełnić istniejącą przestrzeń? Twój scenariusz może być też zupełnie inny: jesteś nową firmą, która dopiero zaczyna działalność i chcesz zbudować swoją własność od podstaw.

Komercyjna pożyczka dla potrzeb firm

Bez względu na okoliczności, wiele firm stoi w obliczu sytuacji, w której budowa lub ulepszenia nieruchomości są kolejnymi krokami do rozwoju firmy. Oczywiście to wiąże się z bardzo wysokimi kosztami – a mowa o koszcie, na który wiele firm nie może sobie pozwolić. Jeśli ten opis masuje do Ciebie to wiedz, że nadszedł czas, aby rozważyć zaciągnięcie komercyjnej pożyczki gotówkowej na budowę/remont.

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju finansowania, ważne jest, aby zrozumieć mechanikę komercyjnego kredytu gotówkowego o tym charakterze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat pożyczek firmowych, co powinieneś rozważyć jeszcze przed złożeniem wniosku.

Pożyczka firmowa gotówkowa na budowę/remont to rodzaj pożyczki, która służy do sfinansowania kosztów związanych z budową lub remontem budynku komercyjnego. Środki z pożyczki budowlanej można przeznaczyć na:

  • opłacenie robocizny
  • opłacenie materiałów na budowę nowej nieruchomości
  • zakup i zagospodarowanie gruntu pod nową nieruchomość komercyjną
  • remont istniejących nieruchomości.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę na budowę komercyjną?

Właściciele firm, którzy planują zakup istniejących nieruchomości komercyjnych, mogą uzyskać pożyczkę zwaną hipoteką komercyjną. Jeśli jednak planujesz wyremontować istniejącą przestrzeń lub zbudować nowy budynek od podstaw, musisz ubiegać się o kredyt gotówkowy na budowę komercyjną.

Nowa budowa i remonty mogą być drogie – są to często setki tysięcy, a nawet miliony złotych. Większość rozwijających się firm nie ma pod ręką tego rodzaju gotówki, więc zamiast tego sięgają po komercyjny kredyt budowlany. Dzięki komercyjnym kredytom budowlanym pożyczkodawcy zapewniają fundusze na cały proces budowy, aby opłacić robociznę, materiały i zagospodarowanie terenu, więc nie muszą od razu samodzielnie pokrywać kosztów.

Takie pożyczki gotówkowe dla firm znacznie różnią się od innych pożyczek. Większość pożyczek ma taką strukturę, że pożyczkobiorca otrzymuje pełną kwotę pożyczki jako jedną kwotę ryczałtową. Po otrzymaniu pożyczki pożyczkobiorca zaczyna spłacać pożyczkę za pomocą zaplanowanych płatności w określonym czasie. Na przykład hipoteki komercyjne często mają miesięczny harmonogram spłat w ciągu 10 lat lub dłużej, ale jeśli chodzi o firmowe kredyty gotówkowe na remont jest to kwestia dużo bardziej krótkoterminowa i w wielu przypadkach bardziej wskazana, jeśli właściciel firmy nie ma tak wielkich wymagań remontowych.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.