Bankowa Strefa

Oferty banków online

Kredyty dla klientów indywidualnych(synonimy)

Choć mówi się, że wszyscy ludzie są równi i każdemu należy się to samo, wszyscy wiemy że w ogóle nie ma to nic wspólnego z prawdą, szczególnie, że jak się okazuje, wcale nie jesteśmy równi a to ile nam się należy i jak jesteśmy traktowani bardzo często zależy po prostu od tego jakie posiadamy pieniądze i ile ich posiadamy. Niestety taka jest prawda, w związku z tym nieco inaczej przedstawiają się oferty kredytowe banków w stosunku do osób indywidualnych jak również osób, które posiadają firmy i są małymi albo dużymi przedsiębiorcami. Nie chodzi tutaj o żadną dyskryminację ale po prostu o to, że skoro ktoś zarabia więcej to jest to logiczne, że ma on znacznie większe możliwości aniżeli ten, który zarabia mnie, przynajmniej w teorii tak jest.

Jak więc wygląda sprawa w kwestii możliwości klientów indywidualnych?

To, że jesteśmy klientami indywidualnymi wcale nie oznacza, że nasze możliwości są mniejsze – możemy przecież nie mieć firmy a zarabiać więcej niż przedsiębiorca i też zostaną nam przedstawione bardzo fajne oferty, na przykład kredyty dla klientów indywidualnych, które są rozkładane na dogodne raty możliwe do spłaty, a wszystko dlatego, że po prostu bankom zależy na zdobyciu klienta, mimo że robi takie utrudnienia, a przynajmniej tak nam się wydaje. Nie można przecież dawać pieniędzy każdemu, trzeba udowodnić, że naprawdę się na nie zasługuje i że jest się godnym zaufania, dopiero wtedy bank powierzy nam swoje pieniądze.

Jakie więc kredyty gotówkowe banki oferują swoim klientom indywidualnym? Jakie mamy możliwości w takiej sytuacji?

Pierwszą opcją są właśnie kredyty gotówkowe, które zazwyczaj bierze się na dowolny cel. Ich minusem jest jedynie to, że oprocentowanie jest nieco wyższe w stosunku do innych rodzajów kredytów, a do tego dochodzi jeszcze nierzadko również fakt, że kredyty te nie są możliwe do spłacania przez długi czas. Można zazwyczaj spłacić je w maksymalnie pięć lat, niekiedy więcej, ale rzadko, a więc jeśli bierze się spory kredyt, to może być to niemałe utrudnienie. Plusem jest jednak to, że nikt nie pyta nas na co potrzebne są nam pieniądze, nikt nas z nich nie rozlicza, ważne, aby płacić raty – pieniądze z kredytu można wydać nawet na wakacje albo przepić, nikogo to nie interesuje do momentu, kiedy płacimy raty zgodnie z terminem.

Co dalej?

Kolejne kredyty gotówkowe na jakie nas stać wybierając się do banku jako osoba indywidualna to oczywiście kredyty na konkretny cel. Wśród tych rodzajów kredytów najbardziej popularne są oczywiście kredyty samochodowe, kredyty budowlane i remontowe oraz kredyty mieszkaniowe czy raczej hipoteczne. Każdy z tych rodzajów kredytów oczywiście wiąże się z nieco innymi zasadami spłacania oraz przyznawania takiego kredytu, ale pewne elementy zawsze się zgadzają, zawsze są takie same.

W przypadku tych rodzajów kredytów jednak nie ma możliwości wydania pieniędzy na dowolny cel jakbyśmy na przykład zmienili zdanie – pieniędzy zazwyczaj nawet się nie widzi, tylko od razu są one przekazywanie na opłatę, na przykład dla osób wykonujących remont albo dla właściciela domu czy mieszkania, które się sprzedaje. W przypadku kupna auta również pieniądze idą do właściciela czy dealera, a jak chodzi o kredyty remontowe, to dodatkowo konieczne jest jeszcze przedstawienie kosztorysu, pewnego rodzaju planu, aby bank wiedział co faktycznie chcemy robić. W pewnym sensie jest to ingerowanie w nasze życie, no ale takie są zasady, odwróćmy role i pomyślmy co byłoby jakbyśmy my mieli komuś pożyczyć takie pieniądze. Czy też nie mielibyśmy ochoty sprawdzić go pod każdym możliwym kątem?

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.