Bankowa Strefa

Oferty banków online

Kredyty dla firm

Karta płatnicza lub debetowa, jaka jest różnica?

Warto się zastanowić nad porównaniem dwóch produktów jakie mogły zostać wymienione w głównym temacie. Czym jest tak naprawdę karta płatnicza? Jeśli chodzi o ten produkt to tak właściwie przy jego wykorzystaniu uda się wykonywać płatności z wykorzystaniem pieniędzy uzbieranym na rachunku bankowym. W przypadku karty płatniczej warto powiedzieć o roli karty bankomatowej, a przy jej wykorzystaniu uda się wypłacać oraz wpłacać kwoty w samoobsługowych punktach. Do najpopularniejszych rodzajów kart warto zaliczać oczywiście kartę debetową. Warto powiedzieć o jej wykorzystaniu. W odniesieniu do karty debetowej należy powiedzieć do wykorzystania środków jakie mogły zostać zgromadzone na utworzonym w tym przypadku rachunku. W uproszczeniu rzecz polega na tym iż nie uda się wykonywać płatności na kwotą większą jaką się posiada w konkretnym momencie czasu. Kart kredytowa w wielu sytuacjach będzie zawierać napis ,,Debit”.

Na pewno do tych operacji jakie najczęściej uda się wykonywać zaliczać można wypłatę przy wykorzystaniu karty w bankomacie. Jeśli chodzi o typ posiadanego konta, wypłaty z obcych bankomatów(tych jakich nie należą do prowadzącego konta) są płatne bądź nie. Wykorzystać kartę również można w sklepie oraz punktach usługowych. Bezpośrednio po podliczeniu kasjer może wprowadzić kwotę do zapłaty na terminal. Następuje prośba o wbicie na klawiaturze PINU i weryfikacja transakcji. Nie mając odpowiedniej kwoty gotówki. W przypadku gdy jest wszystko w porządku to pieniądze są pobrane z konta, a oprócz paragonu dostanie się także potwierdzenie. Należy powiedzieć o tym iż karty mogą być wyposażone w płatność zbliżeniową. Przy jej wykorzystaniu uda się oczywiście wykonać płatność bez podawania PIN. W przypadku kiedy transakcja jest mniejsza jak 50zł to należy poinformować o tym kasjera.

Będąc w posiadaniu karty debetowej uda się oczywiście wykonywać płatność przez Internet. W tym przypadku jest to możliwe w przypadku do płacenia na aukcjach lub sklepach internetowych. Transakcja w tym przypadku będzie dotyczyć oczywiście podania numeru karty. Istnieje oczywiście szansa na wpłacanie w odpowiednich wpłatomatach. Bez czekania w kolejce uda się wpłacić gotówkę.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.