środa, październik 24, 2018

Emisja pieniądza i polityka pieniężna

Czym jest kredyt?

Ludzie często korzystają z propozycji banków, i decydują się na zaciągnięcie kredytów. Jednak mało kto z nich zastanawia się nad tym, czym w ogóle jest kredyt. Nawet nie wiemy jakie przeznaczenie ono ma. Oczywiście własnymi słowami każdy jest w stanie powiedzieć czym jest kredyt. Ogólnie powiedzieć możemy, że jest usługa banku której zadaniem jest udostępnianie pieniędzy danej osobie lub firmie. Należy wiedzieć, że nie tylko banki mają możliwość udzielania kredytów. Również są różne instytucje pozabankowe i firmy finansowe. Udostępnianie pieniędzy w formie kredytu nie jest z ich strony jednak bezinteresowne, a dzięki wskażnikowi RRSO jak znajdziesz na przykład na tej stronie zobaczysz jaki bank zarobi na Tobie najmniej - chwilówka i ranking na 17bankow.com/chwilowki.

Każdy kredyt i to bez różnicy czy będzie to mieszkaniowy, gotówkowy czy samochodowy jest oprocentowany. Kiedy zaciągamy kredyt zobowiązujemy się spłacać go w miesięcznych ratach. Mamy do wyboru raty malejące, rosnące, albo równe, Wybór należy tylko i wyłącznie od nas. Kredyt udzielany jest na dany okres, a to zależy od tego jaki to będzie kredyt. Jeśli krótkoterminowy to jest t rok czasu, średnioterminowy do 5 lat i długoterminowy powyżej pięciu lat.

Sposób na szybkie pieniądze - kredyt gotówkowy

Sposobów na szybkie pieniądze w naszym kraju jest bardzo dużo, zwłaszcza w obliczu tak chętnie rozwijających się firm pożyczkowych, których z roku na rok w naszym kraju jest coraz więcej. Oczywiście każdy z nas może skorzystać z takich firm pożyczkowych zwłaszcza że nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać. Jednak czy warto zaciągać pożyczki w firmach pożyczkowych, które mają tak nieopłacalne warunki oprocentowania, które zamiast nam pomóc mogą wpakować nas w jeszcze większe zadłużenie? Oczywiście odpowiedź na to pytanie leży w gestii każdego z nas, jednak jeżeli można coś zasugerować to lepiej skorzystać z kredytów gotówkowych oferowanych nam przez polskie banki, które w swojej ofercie w zdecydowanej większości mają właśnie ten kredyt, który cieszy się także w naszym kraju bardzo dużym zainteresowaniem.

Nie ma czemu się dziwić, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę kwestię związaną z oprocentowaniem takiego kredytu, a oprocentowaniem firm pożyczkowych, które w tym przypadku wypadają znacznie gorzej niż w przypadku kredytów oferowanych nam przez banki w naszym kraju. Mimo tych jakże oczywistych faktów w dalszym ciągu kredyty gotówkowe nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem jak pożyczki finansowe co jednak jest trudne do zrozumienia, co nie zmienia faktu, że każdy z nas ma pole wyboru pod tym względem i może samemu stwierdzić który kredyt go tak naprawdę interesuje i gdzie chciałby pożyczyć pieniądze niezbędne do zrealizowania jakiegoś wcześniej zaplanowanego pomysłu finansowego.

piątek, sierpień 31, 2018

Jak analizować opłacalność lokat bankowych?

Kiedy lokata bankowa jest najbardziej opłacalna dla inwestora indywidualnego? W artykule poznasz najważniejsze metody monitorowania depozytów oszczędnościowych, aby osiągnąć z nich maksymalne korzyści ekonomiczne. Opłacalność lokaty bankowej zależy w dużym stopniu od kształtowania cyklu koniunkturalnego, o którym również mowa w poniższym artykule.

Analiza opłacalności lokat bankowych w odniesieniu do wahań cyklu koniunkturalnego
Lokata bankowa jest najbardziej opłacalna w okresie wysokich stóp procentowych, ale jeszcze przy w miarę niskiej inflacji. Zmiany polityki monetarnej rozkładają się z opóźnieniem w gospodarce. Z tego powodu najlepiej zakładać lokaty bankowe już po pierwszej podwyżce stóp procentowych, bo historyczne uwarunkowania potwierdzają, że pierwsza podwyżka symbolizuje kolejne. W ten sposób jesteś w stanie po prostu więcej zarobić. Wysokie stopy procentowe zachęcają do oszczędzania, a zniechęcają do kredytowania potrzeb konsumpcyjnych. A to stanowi o głębokich zmianach na poziomie krajowej, a często międzynarodowej gospodarki. Ostatni kryzys finansowy potwierdził zdecydowanie powyższe wskazówki. A co robić przy bardzo niskich stopach procentowych? Czy wtedy lokata bankowa jest warta uwagi? Oczywiście tak, ale pod warunkiem, że zaczniesz typowa tylko promocyjne depozyty oszczędnościowe. Na rynku funkcjonuje wiele banków detalicznych, a każda instytucja finansowa posiada promocyjne lokaty na 2 – 3 miesiące, rzadko dłużej, do tego przy limicie kapitału. To nie jest duża przeszkoda, jeżeli sprawnie zarządzasz kapitałem. Różnice w oprocentowaniu są spore, a zatem warto się z nimi zainteresować. Inny sposób to łączenie lokat bankowych z innymi instrumentami rynku kapitałowego. Lokata bankowa ma przede wszystkim chronić kapitał przed inflacją w długiej perspektywie. To również szansa na złapanie oddechu po podejmowaniu poważnych decyzji inwestycyjnych. Jeżeli posiadasz bezpłatny rachunek w domu maklerskim nie odkładaj na nim wycofanych pieniędzy, ale przenoś środki od razu na lokaty. Nawet niewielkie zyski są godne uwagi, zanim wytypujesz kolejną inwestycję.

Oszczędności uzależnione od sytuacji makroekonomicznej
Opłacalność lokat bankowych jest uzależniona zdecydowanie od wahań stóp procentowych, od cyklu koniunkturalnego, od regulaminu banków detalicznych, od ogólnej sytuacji społeczeństwa. Przy niskim poziomie zarobków większość społeczeństwa po prostu nie ma za bardzo perspektyw na oszczędzanie. Lokata bankowa pozwala jednak wygenerować drobny zysk od niewielkich kwot. Nie zapominaj o tym.

wtorek, lipiec 3, 2018

Przegapiona spłata pożyczki – co to znaczy dla małej firmy?

Pod wieloma względami pożyczka gospodarcza może być zbawieniem dla przedsiębiorcy, który potrzebuje finansowania. Pożyczki dla małych firm mogą pomóc w wyjściu z kryzysu finansowego, w zakupie zmieniającego się (ale drogiego) sprzętu dla Twojej firmy lub w wykorzystaniu szansy, która przesunie firmę na wyższy poziom, na blogu http://www.kkkkredyt.pl/ przeczytasz więcej o kredytach i szeroko pojętych finansach.

Pożyczki dla małych firm należy traktować z najwyższą starannością - mogą mieć ogromny pozytywny lub negatywny wpływ na finanse firmy. Ale jako właściciel małej firmy wiesz lepiej niż ktokolwiek inny - prowadzenie małego biznesu jest ryzykowne. Jakakolwiek fluktuacja może spowodować obniżkę i brak spłaty pożyczki.

Co się dzieje, gdy przedsiębiorca zapomni się kilkoma (lub nawet więcej) płatnościami z kredytu na działalność gospodarczą? Oto, co właściciele małych firm powinni wiedzieć.

Co się dzieje, gdy przegapisz kilka płatności kredytowych?

Prowadzenie małej firmy jest niełatwe. Aby wszystko przebiegło sprawnie, możesz poczuć się tak, jakby wszystko musiało się dokładnie przydać. Jedna nieodebrana płatność za faktury po stronie klienta, a nawet pęknięta rura w twoim sklepie może nagle naruszyć portfel Twojej firmy. Albo, w większym schemacie rzeczy, recesja gospodarcza lub fluktuacje w branży mogą narazić państwa finanse na szwank.

Kiedy pojawiają się nieoczekiwane koszty i kłopoty finansowe, trudno jest być na bieżąco z płatnościami kredytowymi. Gdy zaczniesz otrzymywać zobowiązanie do spłaty pożyczek, Twoja pożyczka zostanie uznana za “domyślną”.

Każdy pożyczkodawca z małego biznesu będzie traktował pożyczkę biznesową domyślnie w różnych punktach - niektóre po raz pierwszy, gdy stracisz płatność, a niektóre po kilku powtarzających się nieudanych płatnościach. Aby dowiedzieć się dokładnie, kiedy Twój konkretny pożyczkodawca uważa, że ??Twoja spłata jest niespłacona, spróbuj bezpośrednio skontaktować się z nimi w sprawie tychże zasad.

Gdy Twoja pożyczka na działalność gospodarcza jest niewypłacalna, możesz absolutnie oczekiwać, że Twój pożyczkodawca biznesowy skontaktuje się z Tobą w sprawie jednego lub wielu pominiętych płatności. Będą nie tylko pytać o powód, dla którego opuściłeś płatność, ale w niektórych przypadkach zaoferują pomoc lub dostosowanie terminów, które mogą pomóc ci bardziej realistycznie osiągnąć płatności.

poniedziałek, kwiecień 9, 2018

Na co uważać przy zaciąganiu lokat bankowych?

Czy lokaty bankowe to bezpieczne instrumenty? Na pewno tak, jeżeli chodzi o długoterminowe oszczędzanie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka elementów przy ich zakładaniu, aby nie narazić się na generowanie zbyt małego zysku w stosunku do bieżącej inflacji.

Pułapki marketingowe i formalne przy zakładaniu lokat bankowych
Banki detaliczne przy ofertach lokat bankowych stosują wiele pułapek marketingowych. Nieświadomy klient może zaskoczyć się, np. powiązaniem lokaty bankowej z drogim rachunkiem osobistym wymaganym do uzyskania wyższego oprocentowania. Banki detaliczne nie podają również realnego oprocentowania w lokatach bankowych, ale oprocentowanie nominalne. Czym się różnią wskazane wartości? Dopiero oprocentowanie realne przedstawia faktyczny zysk inwestora indywidualnego z długoterminowego oszczędzania na lokacie bankowej. Od oprocentowania nominalnego musisz obowiązkowo odjąć poziom inflacji w danym roku, a także podatek od zysków kapitałowych wynoszący dziewiętnaście procent. Tylko w ten sposób stwierdzisz faktyczną opłacalność lokaty bankowej. Niektóre narzędzia oszczędnościowe w bankach detalicznych w ogóle nie ochraniają kapitału przed inflacją, a tym samym nie opłaca się ich zupełnie zakładać. Zastanów się również nad dywersyfikacją kapitału pomiędzy lokatami krótkoterminowymi, a długoterminowymi. Naturalnie lepiej zachować lokatę długoterminową do końca, ponieważ tylko wtedy otrzymasz zysk. W przeciwnym wypadku musisz uruchomić lokatę od nowa, bez żadnego zwrotu. Dywersyfikacja kapitału zapewnia optymalizację płynności gospodarstwa domowego.

Warto zadbać o podstawowe formalności przy zakładaniu lokat bankowych
Czytanie regulaminów lokat bankowych, prawidłowa ocena oprocentowania w lokatach progresywnych (dodanie tabeli oprocentowania i podzielenie przez okresy) to absolutne minimum. Poza tym nie bój się rezygnować szybko z lokaty bankowej, jeżeli stwierdzisz, że coś ci nie pasuje. Z przenoszeniem kapitału pomiędzy bankami detalicznymi nie ma większych problemów ze względu na dobrze rozwinięte narzędzia multimedialne. Nie przyjmuj ofert kredytowych przy zakładaniu lokat bankowych, ani ofert założenia drogiego rachunku osobistego. To zbędne narzędzia przy długoterminowym oszczędzaniu.

środa, luty 14, 2018

Kredyt samochodowy w Alior Banku.

Jakie mamy typy kredytów samochodowych.

Istnieją tak naprawdę trzy typy kredytów samochodowych. Jest to typ standardowy, gdzie co miesiąc spłaca się równe raty, mamy typ jednoratowy, gdzie wpłacamy co najmniej połowę wartości samochodu i mamy tym balonowy, gdzie ostatnia z rat jest najwyższa i może wynosić nawet 20% kwoty kredytu samochodowego. Decydując się na kredyt samochodowy w Alior Banku możemy wybrać jeden z tych trzech typów. Należy wiedzieć, że kredyty samochodowe zwykle są dosyć kosztowne. RRSO dla takich zobowiązań kredytowych jest dosyć wysokie i tym samym oddamy do banku o wiele więcej niż wart jest samochód. Trzeba dobrze przekalkulować, czy kredyt na samochód nam się opłaci i poszukać takiej oferty, która będzie najtańsza. Nie jest to łatwe, jeżeli jesteśmy zwykłymi kredytobiorcami, którzy nie znają się na rynku finansowym. Bardzo często, osoba która się na nim zna ma szansę wynegocjować lepsze warunki kredytowania i tym samym może wystarać się o obniżenie kosztów zobowiązania. Jeżeli szukamy kredytu nie na już można porównać kilka ofert, razem je ze sobą zestawić i zobaczyć, co która oferuje. Można w taki sposób znaleźć ofertę, która nie zrujnuje naszego budżetu domowego i jaką będzie nam w miarę łatwo spłacić. Jeżeli znamy osobę, która zna się na rynku finansowym warto spytać ją o radę jaki kredyt wybrać. Taka porada może w znaczący sposób obniżyć koszta kredytowe, znajdziesz je także na https://www.kredytomania.eu.

Kredyt na samochód w Aliro Banku.

Wyobraźmy sobie, że bierzemy w Alior Banku kredyt na samochód na kwotę 40 000 złotych na okres kredytowania wynoszący 60 miesięcy. Oprocentowanie nominalne jakie oferuje bank wynosi 9,99% w skali roku, co nam daje oprocentowanie rzeczywiste w wysokości 10,46% w skali roku. Koszt kredytu zwiększa prowizja i ubezpieczenie, a w przypadku kredytu samochodowego w Alior Banku, prowizja nie jest naliczana, a ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe. W sumie przyjdzie nam spłacić 10 982 złotych z tytułu odsetek od naszego kredytu gotówkowego. Całkowita kwota kredytu jaką będziemy musieli spłacić będzie równa 50 982 złote. Maksymalna Rzeczywista Stopa Oprocentowania w przypadku kredytu samochodowego w Alior Banku wynosi 37,1% w skali roku. Jest to dosyć wysoka stawka, która daje nam naprawdę duże koszta kredytu. Co do dostępności walut tego kredytu, to jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę internetową udzielana jest ona przez bank tylko i wyłącznie w złotówkach. Okres kredytowania maksymalnie w tym przypadku wynosi 60 miesięcy. Biorąc drogi samochód i rozkładając go na okres spłaty wynoszący pięć lat, rata może być dosyć wysoka. Za wcześniejszą całkowitą spłatę kredytu trzeba będzie zapłacić 2%, ale co najmniej 200 złotych. Dobrze, że mamy możliwość korzystania z kredytów samochodowych, ale jak widać nie są one tanie. Zwykle taki kredyt kosztuje nas naprawdę sporo, a zwłaszcza jeżeli kupujemy nowe i drogie auto. Kredyty samochodowe pozwalają nie jednemu na spełnienie marzenia.