środa, listopad 29, 2017

Najważniejsze cechy lokaty bankowej

Lokaty bankowe stają się coraz bardziej popularne i korzysta z nich coraz więcej osób. Zanim jednak skorzystamy z proponowanej nam przez bank oferty warto wcześniej zapoznać się z samą definicją lokaty bankowej oraz z najważniejszymi jej cechami . Jak się okazuje lokata to coś zupełnie innego niż konto oszczędnościowe dlatego warto poznać różnice między tymi dwoma produktami bankowymi ponieważ lokując pieniądze na lokacie nie mamy do nich swobodnego dostępu jak dzieje się to w przypadku konta oszczędnościowego.

Posiadając oszczędności które chcemy ulokować w banku często zastanawiamy się nad tym którą lokatę wybrać. A zatem warto zapoznać się z cechami a które powinniśmy zwrócić uwagę. Na chwilę obecną oferty banków są bardzo szerokie i maja nam wiele do zaoferowania dlatego też bardzo łatwo jest nam się pogubić w tym która może okazać się najkorzystniejsza.

Okres umowy

Jest to czas na jaki przekazujemy swoje zaoszczędzone pieniądze banku. Jeżeli wiemy że pieniądze te nie będą nam potrzebne przez dłuższy czas możemy skorzystać z lokaty długoterminowej, gdyż zazwyczaj oferują one zdecydowanie wyższe oprocentowanie. Jeżeli jednak może okazać się tak, że pieniądze będą nam potrzebne niebawem powinniśmy zdecydować się na lokatę krótkoterminową. Jeżeli zdecydujemy się na wyciągnięcie środków z lokaty przed końcem umowy stracimy naliczone nam odsetki.

Okres kapitalizacji

Jest to czas po którym naliczane odsetki przekazywane są do depozytu i podlegają oprocentowaniu. Im więcej kapitalizacji w roku tym oferta jest bardziej atrakcyjna.

Oprocentowanie stałe czy zmienne

Na koniec warto jeszcze raz podkreślić kwestię oprocentowania. Decydując się na wybór odpowiedniej lokaty najczęściej zadajemy sobie pytanie czy wybrać oprocentowanie stałe czy też zmienne. Jeżeli zdecydujemy się na oprocentowanie stałe będzie ono niezmienne przez cały okres trwania umowy, natomiast oprocentowanie zmienne jest uzależnione od wysokości stóp procentowych oraz wskaźników ekonomicznych. W momencie kiedy wzrastają stopy procentowe wzrasta również oprocentowanie naszej lokaty, a wraz z nim nasze zyski. Jeżeli przewidywany jest spadek stóp procentowych powinniśmy wybrać oprocentowanie stałe bądź też na odwrót.

czwartek, październik 12, 2017

Kredyt gotówkowy przez internetu

Kredyt gotówkowy online- jest to taki kredyt który jest zawierany bez wychodzenia z domu tylko musimy mieć komputer ze stałym dostępem do internetu w dobie cyfryzacji nie musimy wychodzić z domu żeby dostać kredyt. Kredyt online jest kredytem dosyć nowym ponieważ banki wprowadzają dla swoich klientów udogodnienia w postaci siedzenia w domu i przy pomocy internetu zawrzeć umowę kredytową dla klientów którzy nie lubią wychodzić z domu to doskonała oferta. Kredyt sam w sobie jest pożyczką ale ktoś by pomyślał jak to pożyczka przez internet jest to nie możliwe a jednak. Taki kredyt istnieje tylko że jeżeli dostaniemy decyzję o przyznaniu nam kredytu to musimy czekać na kuriera z dostawą gotówki bo na tej zasadzie się to odbywa. Kredyt online jest kredytem dal ludzi leniwych, ponieważ nie trzeba wychodzić z domu wszystkie formalności załatwiamy przy pomocy internetu jest to bardzo dobra opcja dla ludzi starszych a przede wszystkim ludzi młodych. Ludzie młodzi są bardziej w tych sprawach obcykani jeżeli chodzi o surfowanie po internecie i posługiwanie się komputerem.

Internet- jest to sieć globalna połączona z serwerami na całym świecie i teraz bez takiej sieci nie możemy nic zrobić nawet pracownicy w bankach korzystają z internetu przy pomocy którego wyliczają nam kredyt i załatwiają nam formalności związane z kredytem. Bank które postanowiły zmienić filozofię działania swojego banku wyszła naprzeciw stawiając na nowoczesność przy pomocy internetu. Każdy z nas posiada w domu komputer połączony z siecią globalną czyli posiada internet i wykorzystujemy go na każdym kroku bez niego można powiedzieć nie możemy żyć. Kredyt zwierany przez internet jest pełnoprawny taki sam jak kredyt wzięty w placówce bankowej. Jest to nowe doświadczenie dla osób nie mający dużo czasu aby gdzieś wyjść i udać się do banku.

Banki bardzie wyznają nową zasadę iż każdy normalny człowiek posiada w domu internet i może z niego korzystać więc opcja bez wychodzenia z domu i możliwość udzielenia nam kredytu przez internet jest zaletą na którą stawia w dzisiejszej dobie bank.

Banki stają się bardziej nowoczesne idą w dobie całkowitej globalizacji do przodu nie stają w miejscu i czekają na klienta. Odziały naszych banków działają w dobie cyfryzacji i nikt tego nie zmieni nie można wracać do starych metod, ponieważ nowe jest lepsze.

poniedziałek, lipiec 31, 2017

Opcje pożyczki dla małej i potrzebującej firmy

Jeśli prowadzisz małą firmę, ale masz złą ocenę zdolności kredytowej, zarówno ze względu na problemy z interesem, jak i własne trudności finansowe, wiesz, że uzyskanie kredytu na następną fazę planu będzie trudne. Jednak w dzisiejszym zmieniającym się krajobrazie finansowym wielu kredytodawców rozumie, że słaba passa zdarza się różnym osobom i firmom, a oni są bardziej otwarci niż kiedykolwiek na to, aby udzielać kredytów dla małych firm – nawet ze złą historią kredytu.

Oto krótkie spojrzenie na dwa typy pożyczek, które możesz wybrać – jeśli chcesz rozkręcić swoją małą firmę: zabezpieczone pożyczki firmowe i niezabezpieczone pożyczki firmowe. Rodzaje zabezpieczeń, które można wykorzystać w celu uzyskania tych typów pożyczek, mogą się różnić w zależności od zapasów do urządzeń, od nieruchomości po należności. Zrozumienie ich polega na tym, że jeśli nie jesteś w stanie spłacić pożyczki pożyczkodawca np. zabierze drukarkę lub budynek biurowy.

Dobrą wiadomością jest to, że stopy procentowe tych pożyczek zabezpieczonych są znacznie lepsze niż opcja opisana poniżej. Wiele razy firma po prostu potrzebuje gotówki, aby przejść do następnego poziomu, więc zabezpieczona pożyczka może być właśnie tym, co się przyda na drodze do dobrobytu. Pamiętaj o radach podanych przez wielu: bierz tyle, ile tylko możesz, ale nie przekraczaj tej sumy. Jeśli widzisz okazję do założenia sklepu w drugim miejscu, które jest przygotowywane do Twoich artykułów, musisz je wykorzystać przed innymi. Uzyskanie małej pożyczki nawet w kontekście złych kredytów może ulepszyć lub zniszczyć przyszłość.

Niezabezpieczone pożyczki dla małych firm z tytułu złej historii kredytowej można uznać za formę zaliczki pieniężnej dla Twojej firmy. Często są one oparte na Twojej przyszłej sprzedaży kart kredytowych, więc tylko niektóre typy firm kwalifikują się do tego rodzaju pożyczek. Zazwyczaj musisz posiadać firmę, która znajduje się w sferze sprzedaży detalicznej lub może to być restauracja lub firma zorientowana na usługi, która akceptuje karty kredytowe. Zazwyczaj trzeba dostarczyć coś dla przyszłego pożyczkodawcy np. dokument z dowodem wyciągów bankowych, wyciągów z karty kredytowej i umowy dzierżawy, jeśli ją masz.

Ten rodzaj pożyczki jest tylko dla naprawdę potrzebujących. Wysokie oprocentowanie oprocentowane (30% + więcej) może z łatwością pozbyć się całego zysku, więc lepiej korzystać z tego tylko w ostateczności. Musisz też być bardzo ostrożnym – dogaduj się tylko z pożyczkodawcą, który zapewnia niezabezpieczone pożyczki. Upewnij się, że instytucja jest legalna i zatwierdzona przez państwo. Jest tam wiele rekinów, ale nie musisz pływać z nimi.

Jeśli nie masz pożyczki zabezpieczonej lub niezabezpieczonej, lub nawet jeśli chcesz uniknąć niezabezpieczonej pożyczki za wszelką cenę, rozważ opcję pożyczki od przyjaciół i / lub rodziny. Jeśli masz przyjaciół, którzy wierzą w ciebie i Twoją firmę, możesz pominąć typowe kredyty dla małych firm, które są dostępne. Pamiętaj, aby zawrzeć umowę na piśmie i nie popełniać zaległości w płatnościach, albo możesz stracić przyjaźń i firmę.

piątek, czerwiec 9, 2017

Jak nie brać kredytu gotówkowego – kilka sprawdzonych porad

Może się wydawać, że zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest banalnie proste. Nie do końca tak jest. Wiele osób wciąż popełnia mnóstwo błędów. Niepokojące jest to, że popełniamy ciągle te same. Przez czym się ustrzec?

Uważaj na oprocentowanie!

Czy oprocentowanie może stać się Twoim wrogiem? Oj tak, zwłaszcza wtedy, gdy utrudnia nam ono spłatę rat. W jaki sposób? Zbyt wysokie raty obciążają nasz budżet. Jest to pewna kwota, którą musimy zwrócić do banku wraz w kwotą podstawową. Wiele klientów jest niemal kuszonych atrakcyjną ceną oraz magicznymi banerami „prowizja 0%”. Tak może być w przypadku pożyczek, ale nie kredytów gotówkowych. Jest to zupełnie inne zobowiązanie, które jest zaciągane na dłuższy okres. Według Prawa Bankowego nie powinno być ono wyższe niż 25%. Jeśli nie osiągamy wysokich dochodów to duże oprocentowanie w przenośni może nas zabić. Wpadanie w kolejne długi jest zdecydowanie domeną Polaków.

Jakie wybrać raty?

Raty stałe czy zmienne? Rosnące czy malejące? Często nie potrafimy wybrać między jednym a drugim. Raty stałe są dużo bezpieczniejszą opcją. Raty zmienne wiążą się z ryzykiem inflacji. Aby tego uniknąć powinniśmy postawić na tą pierwszą opcję. Co do samych rat rosnących i malejących to musimy je dobrać według własnych upodobań. Jednak zdecydowanie lepszą opcją są raty malejące. Często przy końcu spłacania kredytu chcemy pewnej swobody jeśli chodzi o pewne zobowiązania. Z przeprowadzonych ankiet wynika, że znaczna część Polaków decyduje się na raty malejące. Raty rosnące w tym przypadku nie są dobrym rozwiązaniem.

Przeczytaj umowę kredytową

Nie trzeba przypominać jak ważną sprawą jest tutaj umowa kredytowa. Wszystkie warunki w niej zawarte powinny być jasne dla kredytobiorcy. W przypadku pojawiających się pytań można zapytać pracownika banku. Nie zawsze bowiem umowa jest napisana jasno. Nie mniej jednak powinny zostać w niej zawarte wszystkie rzeczy o których powiedział nam pracownik banku w krótkim wstępie. Źródłami nieporozumień w tym przypadku jest niedostateczne zrozumienie umowy. Warto pamiętać, że niekorzystny kredyt przysporzy więcej problemów niż faktu, że będziemy z niego zadowoleni. Kwota jest przelewana w transzach jeśli mówimy tutaj o naprawdę dużych kwotach kredytu. W umowie powinno być także zawarte co się dzieje w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu i jakie poniesiemy koszta całkowite. Wiele banków wymaga dodatkowego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia, ale nie robi nam nacisku na konkretną firmę ubezpieczeniową.

wtorek, maj 16, 2017

Najlepsze lokaty do roku.

Lokaty na pół roku.

Jest wiele ciekawych ofert lokat zakładanych na pół roku. W każdym banku znajdziemy bez problemu taką ofertę. Jedną z nich oferuje nam Getin Bank. Oferta nosi nazwę e-lokaty tradycyjnej. Bank oferuje nam oprocentowanie nominalne w wysokości 1,9% w skali roku. Kwota minimalna jaka jest niezbędna do założenia lokaty to jedyne pięćset złotych. Lokatę można założyć przez internet na stronie Getin Banku. Depozyt może zostać także złożony w placówce banku, ale wówczas jego oprocentowanie będzie nieco niższe i wyniesie 1,8%. Lokata Fair Play w Idea Banku to kolejna z propozycji lokat półrocznych, ale można ją założyć również na dziewięć miesięcy. Kwota minimalna do założenia tej lokaty to pięćset złotych zaś maksymalna sto tysięcy złotych. Jeżeli zerwiemy lokatę w ciągu pierwszych czterech lub sześciu miesięcy utracimy odsetki. Jeżeli lokata zostanie zerwana po kresie czterech miesięcy lub po pół roku oprocentowanie zostanie obniżone do 1,5% i zostaną nam zachowane odsetki jakie udało się wypracować. Mało skomplikowana jest oferta Lokaty internetowej w Plus Banku. Jest to lokata z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 1,7% w skali roku bez żadnych dodatkowych warunków. Jedynym jest kwota minimalna jaka jest niezbędna do założenia lokaty. W tym przypadku wynosi ona tysiąc złotych. Sprawdź najlepsze lokaty na tym portalu, uwierz mi że warto tam szukać ofert.

Bank BGŻ Optima oferuje nam półroczną lokatę elastyczną 6M. Oprocentowanie na jakie możemy liczyć wynosi 1,7% w skali roku. Kwota minimalna jaką musimy posiadać, aby założyć tą lokatę to tysiąc złotych. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie rachunku w banku BGŻ Optima. Jeżeli zerwiemy lokatę przed czasem oprocentowanie zostanie pomniejszone do 1,3% w skali roku. Lokata na nowe środki to oferta jaką przygotował dla swoich klientów mBank. Oprocentowanie na tej lokacie na jakie możemy liczyć wynosi półtora procenta. Kwota minimalna na tej lokacie półrocznej to tysiąc złotych zaś maksymalna milion złotych. Konieczne jest posiadanie konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w mBanku, aby można było skorzystać z oferty tej lokaty. Na lokacie można umieścić tylko nadwyżkę ponad sumę aktywów jakie zgromadziliśmy w banku na dzień 31 stycznia 2017 roku. Jeżeli zerwiemy lokatę przed terminem jej oprocentowanie będzie niewielkie i wyniesie zaledwie 0,1% w skali roku. Zarobek będzie znacznie mniejszy niż w przypadku wytrwania lokaty do końca. Kolejną bardzo ciekawą ofertę przygotował Raiffeisen Polbank w e-lokacie z oprocentowaniem 1,5% w skali roku. Jest to lokata półroczna, do której założenia potrzebna jest kwota minimalna w wysokości trzech tysięcy złotych. Bez problemu lokatę założymy za pomocą bankowości internetowej R-Online jak też za pomocą serwisu bankowości mobilnej Mobilny Bank. W neoBanku znajdziemy ofertę neoLokata 6M z oprocentowaniem nominalnym w wysokości półtora procenta w skali roku. Do założenia tej lokaty potrzebujemy kwoty minimalnej w wysokości pięciuset złotych. Maksymalnie na lokacie może być kwota miliona złotych. Konieczne jest założenia konta osobistego lub internetowy rachunek techniczny za pośrednictwem neoBANK 24, aby móc założyć tą lokatę. Wśród lokat półrocznych nie można zapomnieć o Nest Lokacie z kontem Nest Bank. Oprocentowanie nominalne tej lokaty wynosi 1,85% w skali roku. Ta lokata może być założona również na okres dziewięciu miesięcy. Kwota minimalna potrzebna do założenia tej lokaty wynosi tysiąc złotych zaś maksymalna dwa miliony. Wpłacając na lokatę kwotę mniejszą niż kwota minimalna bank zaoferuje nam mniejsze oprocentowanie.