czwartek, wrzesień 15, 2016

Jak nie dać się nabrać na drogi kredyt gotówkowy

To jak nie dać się nabrać na drogi kredyt gotówkowy jest prostsze, niż sądzicie i nie będzie wymagało od Was wiele zachodu. Potrzeba pożyczenia gotówki często pojawia się nagle, tak jak nagłe i niespodziewane są sytuacje, które ją z reguły wywołują. Chcąc pożyczyć pieniądze jak najszybciej, z reguły działamy pod presją czasu, często nawet bez zastanowienia. Zaczynamy na szybkiego szukać, powiedzmy jako takiej oferty, a często nawet wystarczy, że doradca powie nam, że mamy wstępnie zatwierdzony kredyt i już jesteśmy szczęśliwi i nie szukamy dalej. Szukać niestety warto, warto też poświęcić odrobinę czasu na przeanalizowanie znalezionych ofert pod kątem opłacalności dla nas. Najczęściej jednak nawet nie myślimy o takich czynnościach, co skutkuje później zupełnie niepotrzebnie wysoką ratą, zobacz gdzie znajdziesz dobry kredyt - kredytomania.eu pomoże wybrać najkorzystniejszą opcję.

Jeżeli kredyt to tylko tani

Nie patrzmy na reklamy, tylko szukajmy sami, gdyż w reklamach są zaakcentowane tylko najistotniejsze z punktu widzenia Klienta zalety. Owszem możemy wziąć reklamowany kredyt gotówkowy pod uwagę, ale w kolejnym kroku musimy zweryfikować informacje uzyskane w reklamie i porównać go z innymi. Zgadza się, że ofert kredytów jest w tej chwili udostępnianych całe mnóstwo i ciężko się w tym połapać. Ciężko jest wybierać poszczególne oferty i później porównywać kilkanaście. Każda z nich będzie miała zarówno atuty, jak i zdecydowane negatywy. W jednej będziemy mogli uzyskać obniżone oprocentowanie, a w innym przypadku bank zaproponuje nam zredukowaną prowizję.
Nie wiedząc jak z tego wybrnąć, najlepiej jest skierować się do specjalisty, czyli pośrednika finansowego, który dobierze dla nas optymalną propozycję. O koszty można się nie bać, gdyż pośrednika opłaca bank i nie pobiera on od Klientów żadnych pieniędzy. Koszt jego usług nie podniesie też Twojego kosztu kredytu, gdyż bank wynagrodzi go ze środków własnych.

Jeżeli nie masz czasu na zabawy w pośredników wówczas możesz skorzystać z dowolnej porównywarki kredytów gotówkowych, jaką znajdziesz przez Google. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym miejscu porównasz kilkadziesiąt ofert dosłownie w kilkanaście sekund. Wystarczy podać swój dochód, oczekiwaną kwotę kredytu, liczbę rat i otrzymamy wynik, w którym będą również widoczne koszty, RRSO, prowizja, a nawet wysokość raty. Niestety nie można ufać im na ślepo i trzeba zawsze potwierdzić uzyskane w ten sposób informacje w banku.

Jak widzisz to, jak nie dać się nabrać na drogi kredyt gotówkowy nie jest wcale tak skomplikowane jakby się wydawało.

wtorek, marzec 1, 2016

Łatwy sposób na zarobek

W dzisiejszych czasach każdy w mniejszym lub większym stopniu, korzysta z produktów bankowych. Banki mają na tyle zróżnicowane oferty, że każdy znajduje w nich coś, co zaspokaja ich potrzeby finansowe. Produkty bankowe oferują pomoc finansową w razie nagłego przypadku, finansowanie dużych inwestycji, lokowanie pieniędzy na koncie osobistym czy firmowym, a także pomnażanie pieniędzy na lokatach bankowych. Lokaty są niezwykle nowoczesne i dobrze dopracowane, tak by przynosiły klientom dobre zyski. To już nie tylko sposób na przechowywanie pieniędzy w banku, ale także sposób na ich pomnażanie z dużym profitem. Wiele osób lokuje pieniądze w lokatach, bo dzięki temu mogą utrzymać wysoki poziom życia. To inwestycje, które nie mają w sobie żadnego ryzyka, co odróżnia je od funduszów inwestycyjnych. Każdy kto chce oszczędzić na jakiś cel, albo odłożyć sobie pieniądze na dalszą lub bliższą przyszłość, powinien się zainteresować tematem lokat.

Lokatę można założyć bardzo prosto i nie trzeba mieć o nich bardzo dużego pojęcia. Warto wybrać się do banku i poprosić o przedstawienie całej propozycji związanej z kwestią lokat. Pracownik banku ma obowiązek szczegółowo przedstawić każdą lokatę, pokazać jej wady i zalety a także pomóc klientowi w założeniu lokaty, na którą ten się zdecyduje. Klient będzie musiał tylko podpisać umowę z bankiem i przekazać określoną kwotę pieniędzy na lokatę, które będą jej kapitałem. Można też założyć lokatę bankową przez Internet. Taki sposób jest teraz bardzo popularny i mnóstwo osób się na niego decyduje. Banki mają swoje wersje elektroniczne, dzięki czemu wystarczy wejść na swoje konto bankowe i wypełnić formularz. Potem należy już tylko przelać pieniądze z rachunku bieżącego na lokatę i czekać, aż zacznie ona przynosić profity. Przed założeniem lokaty, warto sprawdzić aktualne rankingi, które pokazują jakie lokaty są najkorzystniejsze dla klienta i które przynoszą najlepsze korzyści.

Lokaty są niezwykle różnorodne, każda z nich ma jakiś cel i cechy charakterystyczne. Lokaty długoterminowe, są nastawione na długoletni zysk z lokaty, ale mrożą pieniądze na ten okres, więc nie można z nich korzystać. Zaś lokaty krótkoterminowe, są dla każdego klienta okazją, bo zakłada się je na krótki okres czasu i można korzystać z pieniędzy na lokacie praktycznie przez cały czas. Założenie lokaty nic nie kosztuje, tak jak i jej prowadzenie. To jak duże będzie oprocentowanie na lokacie, zależy od jej rodzaju, a także od aktualnym stóp procentowych. Niektóre lokaty mają oprocentowanie stałe i mimo, że jego poziom jest dosyć niski, to jednak bank daje gwarancję nie zamienialności oprocentowania przez cały okres trwania lokaty. Można więc mieć pewność, że zarobi się na lokacie sumę, którą poznamy już przy zakładaniu takiej lokaty. Lokaty ze zmiennym oprocentowaniem, są dosyć ryzykowne, ale też można na nich sporo zarobić. Zawsze istnieje ryzyko, że oprocentowanie spadnie w trakcie trwania lokaty, a wtedy poniesiemy straty finansowe. Opłacalne są także lokaty progresywne, na których oprocentowanie rośnie, wraz z czasem trwania lokaty. Oprocentowanie na takiej lokacie jest podwyższane co kilka miesięcy, bądź co kwartał, w zależności od warunków danej lokaty. Jak więc można zauważyć, lokata to doskonały sposób na mnożenie swoich oszczędności i zapewnienie sobie środków na życie w przyszłości. Szeroki wybór ofert, daje możliwość wybrania dla siebie najbardziej odpowiedniej oferty, która spełni oczekiwania. Kapitał jaki trzeba włożyć na daną lokatę, różni się w zależności od jej rodzaju i okresu trwania.

poniedziałek, styczeń 11, 2016

Lokata – dlaczego to najbezpieczniejszy sposób oszczędzania

Zdecydowanie każdemu zależy na stabilności finansowej. Niestety, sporym błędem jest bieżące korzystanie z dostępnej gotówki, bez refleksji przyszłościowej. Warto zainteresować się, czy skoro posiadamy w danym momencie więcej środków, nie warto by było ich umiejętnie zainwestować lub chociażby zabezpieczyć przed inflacją. Najłatwiej dostępnym, ale i wyjątkowo bezpiecznym rozwiązaniem są lokaty.

Od jakiej kwoty można założyć lokatę?

Lokaty bankowe dostępne są w każdym banku. Można na nie wpłacić najróżniejsze kwoty, choć dolna granica może dla wielu osób wydawać się dość wysoka. Często wynosi ona 1000 zł, choć w wielu bankach lokaty można zakładać od jeszcze wyższych kwot. Niemniej jednak, jest to narzędzie na tyle popularne, że zawsze znajdzie się sporo osób chcących z niego skorzystać.

O co chodzi w oprocentowaniu?

Najpopularniejsze i najbezpieczniejsze są lokaty terminowe. Można je założyć na przeróżny okres, od miesiąca do roku, a nawet dłużej. Najważniejszym jednak zagadnieniem, jeśli chodzi o rynek lokat, jest ich oprocentowanie. Jest ono podawane zawsze w skali roku, nawet jeśli dana lokata jest miesięczna czy półroczna. Trzeba koniecznie wziąć to pod uwagę przed założeniem lokaty, aby się później nie rozczarować. Inną kwestią dotyczącą oprocentowania jest fakt, czy jest ono stałe czy zmienne. Jeśli oprocentowanie jest stałe, można łatwo wyliczyć, jaki będzie rzeczywisty zysk. Wtedy w każdym okresie kapitalizacyjnym stopa oprocentowania jest taka sama – na przykład 4%. Wystarczy wtedy obliczyć, od jakiej kwoty będziemy liczyć kolejny zysk. Inaczej ma się sprawa z oprocentowaniem zmiennym. Bywa wtedy, że w pierwszym okresie trwania lokaty jest ono niższe, a następnie zdecydowanie wyższe. Ma to na celu przyciągnięcie klientów większym obiecywanym zyskiem. Wadą takiej lokaty jest jednak większe ryzyko, dlatego lokata o oprocentowaniu zmiennym jest polecana raczej dla klientów, którzy orientują się nieco lepiej w rynku finansowym.

Inne możliwości

Jednak rynek lokat to nie tylko lokaty terminowe. Dla posiadaczy środków w obcej walucie kuszące mogą być lokaty walutowe. Oferują one niższe oprocentowanie, ale w stosunku do posiadanych środków zysk może i tak okazać się bardziej korzystny niż w przypadku wpłaty tych środków w walucie rodzimej. Warto udać się po szczegóły do konkretnego banku.