piątek, październik 30, 2015

Modele bankowości mobilnej.

Bankowość mobilna może posiadać dwa bardzo ciekawe modele. Z jednej strony mamy model koncepcyjny bankowości mobilnej, zaś z drugiej model biznesowy. Pierwszy z modeli określa, że bankowość mobilna pozwala na udostępnianie informacji o koncie za pomocą urządzeń mobilnych. Usługi mogą dotyczyć nie tylko transakcji bankowych, ale też transakcji giełdowych oraz w dostępie do wielu różnych informacji. W modelu tym wyróżnia się mobilną rachunkowość, mobilne usługi maklerskie, a także mobilne usługi informacji finansowej. To wszystko buduje koncepcyjny model bankowości mobilnej.

Model biznesowy bankowości mobilnej również można podzielić. Wyróżnia się tutaj model, który jest prowadzony poza oddziałem banku, oraz model który prowadzony jest w obrębie banku. W modelu bankowości prowadzonej poza oddziałem banku klient może wykonywać transakcje finansowe przez pośrednika, który nie musi być pracownikiem banku. Może dać komuś innemu swój telefon komórkowy i ta osoba może za niego wykonać określoną transakcję. W przypadku modelu prowadzonym w obrębie banku, bank pełni jedynie funkcję przechowywania środków pieniężnych. Kontem zarządzają natomiast wykonawcy, którzy bezpośrednio kontaktują się z danym klientem.

Bankowość mobilna ma w swojej ofercie kilka bardzo ciekawych funkcji. Przede wszystkim są one związane z informacjami odnośnie naszego konta. Możemy uzyskać mini wyciągi bankowe i sprawdzić historię naszego konta. Dzięki temu możemy kontrolować jakie były wpływy na nasze konto i jakie były transakcje wychodzące, które zmniejszały wielkość środków pieniężnych na naszym koncie. Dzięki bankowości mobilnej można zarządzać planem emerytalnym, a także polisą ubezpieczeniową. Sprawdzimy jakie były ostatnie transakcje i zablokujemy kartę do bankomatu jeśli zostanie nam skradziona lub ją zagubimy. W przypadku, kiedy zapomnimy naszego PINU do zalogowania się na konto internetowe, możemy go sobie przypomnieć lub zlecić zmianę PINU na nowy. Jak widać bankowość mobilna daje nam naprawdę wiele możliwości. Możemy kontrolować nasze konto bez konieczności wychodzenia z domu. Taka wygoda z pewnością każdemu bardzo szybko przypadnie do gustu. Rozwój bankowości mobilnej jest coraz bardziej widoczny i za kilka lat możemy mieć możliwość skorzystania z jeszcze większej liczby funkcji.

czwartek, październik 8, 2015

Kto zaciąga kredyty bankowe?

Okazuje się, iż z roku na rok liczba osób które decydują się na kredyt ciągle rośnie.

Dla kogo kredyt?

Jeszcze nie tak dawno można było usłyszeć stwierdzenia, że z kredytów korzystają ludzie biedniejsi, którym po prostu brakuje pieniędzy. Dzisiaj jednak kredyt zaciąga niemalże każdy nawet ci którzy na bark gotówki nie mogą narzekać. Często bowiem nie chcemy całych posiadanych oszczędności inwestować w zakup nowego samochodu czy nieruchomości, gdyż wolimy aby stanowiła ona naszą rezerwę. W takiej sytuacji finansowanie przy pomocy kredytu bardzo często jest niezwykle dobrym sposobem na nowe zakupy, a w obecnej sytuacji gdy konkurencja banków jest coraz większa, często okazuje się, iż jest to sposób niezwykle atrakcyjny finansowo. Gdybyśmy nie mieli możliwości wzięcia kredytu to niektóre osoby mogłyby pomarzyć o nowym mieszkaniu czy też nowym telewizorze, dlatego też banki dają nam tą możliwość pożyczenia pieniędzy, mimo że trzeba dodatkowo płacić odsetki. Bank przecież jakoś na tym musi zarabiać, a odsetki do kredytu oraz prowizje stanowią właśnie zarobek banku. Wejdź i przekonaj się gdzie najtańsza pożyczka gotówkowa https://www.17bankow.com będzie dostępna.

Jak wybierać najlepszy kredyt?

Aby mieć pewność, że kredyt nie będzie problemem w czasie spłacania, powinno się przede wszystkim wybrać jak najlepszą ofertę. Tych zaś na rynku jest bardzo wiele, zazwyczaj każdy bank ma przynajmniej kilka w swojej ofercie. Jednak ze względu na dużą ilość tak zwanych kredytów promocyjnych, niektóre banki potrafią mieć ich znacznie więcej. Powodem tego są kredyt tak zwane promocyjne lub te z których skorzystać mogą wyłącznie klienci danego banku. Te pierwsze najczęściej oferowane są wszystkich, zazwyczaj ich prowizja jest znacznie obniżona lub też nie ma jej wcale. Poza tym często także oprocentowanie jest znacznie niższe. Jednak niektóre z promocyjnych kredytów mają także określoną wysokość kwoty o jaką można się ubiegać oraz często także maksymalny termin spłaty, który jest znacznie krótszy niż w przypadku innych kredytów w ofercie. Dobrym rozwiązaniem mogą być kredyty celowe, czyli na przykład na zakup samochodu lub mieszkania, gdzie te przedmioty stanowią potem jego zastaw. Tutaj jednak oprocentowanie jest sporo niższe niż tradycyjnych kredytów gotówkowych, dlatego też na pewno są warte zainteresowania. Banki przygotowują także specjalne oferty dla swoich klientów, na przykład na podstawie wpływów na konto. Zazwyczaj wtedy klienci nie muszą zbierać zbyt wielu dokumentów, a coraz częściej także mogą uzyskać taki kredyt online, z poziomu własnego konta internetowego.