wtorek, maj 16, 2017

Najlepsze lokaty do roku.

Lokaty na pół roku.

Jest wiele ciekawych ofert lokat zakładanych na pół roku. W każdym banku znajdziemy bez problemu taką ofertę. Jedną z nich oferuje nam Getin Bank. Oferta nosi nazwę e-lokaty tradycyjnej. Bank oferuje nam oprocentowanie nominalne w wysokości 1,9% w skali roku. Kwota minimalna jaka jest niezbędna do założenia lokaty to jedyne pięćset złotych. Lokatę można założyć przez internet na stronie Getin Banku. Depozyt może zostać także złożony w placówce banku, ale wówczas jego oprocentowanie będzie nieco niższe i wyniesie 1,8%. Lokata Fair Play w Idea Banku to kolejna z propozycji lokat półrocznych, ale można ją założyć również na dziewięć miesięcy. Kwota minimalna do założenia tej lokaty to pięćset złotych zaś maksymalna sto tysięcy złotych. Jeżeli zerwiemy lokatę w ciągu pierwszych czterech lub sześciu miesięcy utracimy odsetki. Jeżeli lokata zostanie zerwana po kresie czterech miesięcy lub po pół roku oprocentowanie zostanie obniżone do 1,5% i zostaną nam zachowane odsetki jakie udało się wypracować. Mało skomplikowana jest oferta Lokaty internetowej w Plus Banku. Jest to lokata z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 1,7% w skali roku bez żadnych dodatkowych warunków. Jedynym jest kwota minimalna jaka jest niezbędna do założenia lokaty. W tym przypadku wynosi ona tysiąc złotych. Sprawdź najlepsze lokaty na tym portalu, uwierz mi że warto tam szukać ofert.

Bank BGŻ Optima oferuje nam półroczną lokatę elastyczną 6M. Oprocentowanie na jakie możemy liczyć wynosi 1,7% w skali roku. Kwota minimalna jaką musimy posiadać, aby założyć tą lokatę to tysiąc złotych. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie rachunku w banku BGŻ Optima. Jeżeli zerwiemy lokatę przed czasem oprocentowanie zostanie pomniejszone do 1,3% w skali roku. Lokata na nowe środki to oferta jaką przygotował dla swoich klientów mBank. Oprocentowanie na tej lokacie na jakie możemy liczyć wynosi półtora procenta. Kwota minimalna na tej lokacie półrocznej to tysiąc złotych zaś maksymalna milion złotych. Konieczne jest posiadanie konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w mBanku, aby można było skorzystać z oferty tej lokaty. Na lokacie można umieścić tylko nadwyżkę ponad sumę aktywów jakie zgromadziliśmy w banku na dzień 31 stycznia 2017 roku. Jeżeli zerwiemy lokatę przed terminem jej oprocentowanie będzie niewielkie i wyniesie zaledwie 0,1% w skali roku. Zarobek będzie znacznie mniejszy niż w przypadku wytrwania lokaty do końca. Kolejną bardzo ciekawą ofertę przygotował Raiffeisen Polbank w e-lokacie z oprocentowaniem 1,5% w skali roku. Jest to lokata półroczna, do której założenia potrzebna jest kwota minimalna w wysokości trzech tysięcy złotych. Bez problemu lokatę założymy za pomocą bankowości internetowej R-Online jak też za pomocą serwisu bankowości mobilnej Mobilny Bank. W neoBanku znajdziemy ofertę neoLokata 6M z oprocentowaniem nominalnym w wysokości półtora procenta w skali roku. Do założenia tej lokaty potrzebujemy kwoty minimalnej w wysokości pięciuset złotych. Maksymalnie na lokacie może być kwota miliona złotych. Konieczne jest założenia konta osobistego lub internetowy rachunek techniczny za pośrednictwem neoBANK 24, aby móc założyć tą lokatę. Wśród lokat półrocznych nie można zapomnieć o Nest Lokacie z kontem Nest Bank. Oprocentowanie nominalne tej lokaty wynosi 1,85% w skali roku. Ta lokata może być założona również na okres dziewięciu miesięcy. Kwota minimalna potrzebna do założenia tej lokaty wynosi tysiąc złotych zaś maksymalna dwa miliony. Wpłacając na lokatę kwotę mniejszą niż kwota minimalna bank zaoferuje nam mniejsze oprocentowanie.

czwartek, kwiecień 6, 2017

Problem ubezpieczenia kredytów

Przy podpisywaniu umowy kredytowej występuje wiele czynników ryzyka ze strony kredytobiorcy oraz kredytodawcy. W przypadku niewielkich kwot kredytu gotówkowego ubezpieczenie jest najczęściej opcjonalne, ale w dużych umowach już obowiązkowe. Warto zatem rozpatrzyć główne problemy związane z ubezpieczeniami kredytów, a także najważniejszy potencjał narzędzia, pomoc znajdziesz tutaj.

Podstawowe problemy ubezpieczenia kredytów

Jednym z największych problemów rynku ubezpieczeń kredytowych jest to, że nie każdy kwalifikuje się do uzyskania świadczenia. Ubezpieczyciel bowiem analizuje stan zdrowia kredytobiorcy, a jeżeli ten nie domaga kwota ubezpieczenia jest ogromna lub wniosek się po prostu odrzuca ze względu na zbyt dużą niepewność. W większości przypadków bank detaliczny lub parabank to jedyny beneficjent ubezpieczenia. Po wystąpieniu kryzysu pieniądze od ubezpieczyciela przechodzą na rzecz instytucji finansowej, a nie na rzecz rodziny poszkodowanego. Wiele zależy jednak od ustaleń umowy. Lepiej dopilnować optymalny podział sumy ubezpieczeniowej. Kolejny kłopot to naturalnie duży koszt ubezpieczenia w umowie kredytowej. Banki detaliczne współpracują z ubezpieczycielami wyselekcjonowanymi, spełniającymi wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego. Z tego powodu oferta jest ograniczona do konkretnych marek. Od czego w ogóle można się ubezpieczyć? Od utraty zatrudnienia (płynności), od pogorszenia stanu zdrowia. Do tego dochodzi szereg popularnych polis na życie. Kredytobiorca powinien zawsze przestudiować dokładnie OWU, tzw. Ogólne Warunki Ubezpieczenia, nawet ze wsparciem prawnika. W OWU widzisz od razu, w jakich przypadkach otrzymasz ewentualne świadczenie, a w jakich nie. Większość Ogólnych Warunków Niestety u wielu ubezpieczycieli OWU jest powiązane z klauzulami niedozwolonymi lub z językiem trudnym do jednoznacznej interpretacji.

Jakie zalety posiada ubezpieczenie kredytu?

Główny potencjał ubezpieczenia polega na tym, że w przypadku niezdolności do pracy to ubezpieczyciel przejmuje na siebie obowiązek regulowania rat kredytowych, a dzięki temu unikasz negatywnych konsekwencji ekonomicznych, odsetek karnych, kłopotów windykacyjnych. Ubezpieczyciel wypłaca kwoty w cyklu miesięcznym lub jednorazowo w zależności od ustaleń. W krótkich kredytach gotówkowych ubezpieczenie jest zazwyczaj zbędne, bo jednak niedaleką przyszłość łatwiej przewidzieć. Ewentualnie możesz przemyśleć ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Kredyt krótkoterminowy nawet bez ubezpieczenia nie jest trudny do uregulowania po wystąpieniu kłopotów. Gorzej jest przy zobowiązaniach długoterminowych. Ubezpieczenie to również poczucie bezpieczeństwa. Przy wyborze ubezpieczenia bank detaliczny natychmiast podnosi rating kredytobiorcy, co prowadzi do uzyskania lepszych warunków podpisania umowy. Osoby, które rezygnują z ubezpieczenia to dla banków detalicznych często zbyt ryzykowne podmioty do obsługi. Takich kredytobiorców prosi się najczęściej o dodatkowe zabezpieczenia majątkowe. Ubezpieczenie to tylko jedna z form zabezpieczenia, która daje jednak najwięcej z perspektywy pożyczkobiorcy.

Czy warto?

W kredytach długoterminowych ubezpieczenie to absolutna podstawa. W krótkoterminowych pożyczkach to dodatkowy komfort psychiczny, a także szansa uzyskania lepszych warunków finansowania. Grunt to dokładnie przejrzeć ogólne warunki ubezpieczenia, sprawdzić opinie o ubezpieczycielu, porównać koszty różnych rodzajów zabezpieczeń. Potencjał ubezpieczenia kredytu jest większy od generowanych problemów.

środa, marzec 8, 2017

Rejestr dłużników – dlaczego niezbędny?

Funkcjonowanie rejestrów dłużników to najczęściej problem dla większości kredytobiorców, szczególnie o negatywnej historii kredytowej. Warto jednak podyskutować o znaczeniu rejestrów dłużników dla ogólnego bezpieczeństwa ekonomicznego i z perspektywy rozwoju oferty kredytowej w największych instytucjach finansowych, kliknij tutaj i sprawdź najlepsze oferty.

Rejestr dłużników przyśpiesza pracę doradców finansowych w bankach detalicznych, w parabankach, a nawet w strefie pożyczek społecznościowych. W Polsce najpopularniejszy rejestr to Biuro Informacji Kredytowej, a także Krajowy Rejestr Dłużników i bazy dedykowane w Biurze Informacji Gospodarczej. Doradca finansowy po zerknięciu do rejestru dłużników od razu wie, z jakim klientem ma mniej więcej do czynienia. Każdy pożyczkodawca posiada wytyczne dotyczące udzielania kredytów. Nawet Komisja Nadzoru Finansowego oraz Narodowy Bank Polski wskazują na potrzebę monitorowania pożyczkobiorców. Dlaczego? Przede wszystkim problem dużego banku to praktycznie problem całego społeczeństwa. Bank z ogromem ryzykownych umów kredytowych to prosta droga do bankructwa, a co za tym idzie utraty standardowych depozytów. Oczywiście system prawny i normy KNF oraz NBP ochraniają społeczeństwo przed podobnymi przypadkami, ale to jednak pokazuje aspekt odpowiedzialności za dokładne kontrolowanie klientów bankowości detalicznej, czy właśnie bardziej ryzykownych parabanków.

Rejestr dłużników to także element pewnego zaufania społecznego. Człowiek, który spłaca zobowiązania terminowo ma znacznie większe szanse uzyskania ważnych kontraktów. Z takimi ludźmi podpisuje się również bez problemu poważne umowy. Widoczność w rejestrze dłużników uniemożliwia natomiast ubieganie się o kredyt w sklepach. Obecność w rejestrze połączona z konsekwencjami prawnymi, społecznymi i ogólnie formalnymi to ostatecznie ogromna motywacja do szybkiej spłaty różnorodnych długów. Nieuczciwy pożyczkobiorca jest napiętnowany, a to opłaca się uczciwym podmiotom występującym w obrocie gospodarczym. Co myślisz o wykorzystywaniu rejestrów dłużników w praktyce udzielania kredytów gotówkowych?

środa, luty 1, 2017

Dlaczego warto się decydować na pożyczkę przez Internet.

Podmiot mało kiedy będzie się zastanawiać nad tym jakie plusy oraz minusy może posiadać pożyczka przez Internet. Zainteresowani klienci na pierwszym miejscu będą stawiać oczywiście szybkość z jaką otrzyma się środki na wskazane konto. Jednak czy w tym przypadku jest to jedyna korzyść? Oczywiście, że NIE! Klient jest w stanie liczyć na coś więcej.

Z pewnością pożyczka przez Internet ma dużo różnego rodzaju plusów. Dzięki nim można we właściwy sposób wpłynąć na ostateczną decyzję, która będzie dotyczyć podpisania umowy pożyczkowej w większej liczbie przypadków. W Polsce chcąc wziąć pożyczkę przez Internet niezbędne jest to, aby być osobą pełnoletnią, a dodatkowo posiadać polskie obywatelstwo. Konieczne jest również spełnienie wniosku, który będzie dostępny na stronie internetowej jednostki pożyczkowej. W tym przypadku najbardziej konieczne okaże się to, aby wpisać dane osobowe, numer rachunku bankowego oraz adres zamieszkania. Następny krok, który jest istotny dotyczy tego, aby sprawdzić dane zamieszczone w formularzu. Bardzo często koszt takiego przelewu będzie wynosić od jednego grosza aż do 1złoty. Z tego względu iż nie ma potrzeby przesłania zaświadczenia o zarobkach bądź zatrudnieniu to pozytywna decyzja może wystąpić w przeciągu kliku minut. Chociaż istnieje prawdopodobieństwo na to, że można być poproszonym o podanie kwoty zarobków jako zaświadczenie. Otrzymując pozytywną decyzje o przyznaniu pożyczki w wybranej firmie, podmiot ma oczywiście pewność iż za kilka minut otrzyma stosowną kwotę. Klient ma także szansę na to, aby złożyć wniosek o pożyczkę niezależnie od godziny oraz dnia tygodnia. Warto mieć świadomość tego iż w razie wystąpienia problemu technicznego, awarii infolinia okaże się nieczynna. Inny plus pożyczki przez Internet to oczywiście to iż takie jednostki nie będą wymagać zabezpieczeń. Z tego powodu pożyczkobiorca nie ma obowiązku przedstawienie zaświadczenia o tym jakie zarobki posiada poręczyciel. Dzięki temu pożyczkobiorca ma oszczędność czasu w zakresie szukania kogoś oraz szukania łaski u innych w przypadku pozostania poręczyciela. Ważny atut pożyczki przez Internet to oczywiście świetna droga do tego, aby pozostać kompletnie anonimowym. Żaden z ze znajomych nie będzie w stanie zauważyć to iż obecnie wychodzi się z banku. Spłacenie chwilówki może się wiązać również różnego rodzaju minusami. Jeden z nich dotyczy tego iż tak naprawdę tutaj mogą występować wysokie koszty. Podmiot decydując się na pożyczkę musi mieć świadomość tego iż tak naprawdę występować może tutaj szereg różnych opłat, które będą zdecydowanie wyższe w odniesieniu do pożyczek bankowych. Dlaczego tak się dzieję? Z tego powodu, że to właśnie firma pożyczkowa posiada obowiązek ustawowy do tego, aby bezpośrednio przed zaciągnięciem chwilówki zaznajomić klienta o wszystkich opłatach. Chodzi tutaj głównie o taką rzecz jak, oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie oraz różnego rodzaju opłaty. Klient winien mieć świadomość tego iż może występować przedłużenie terminu spłaty. To z gruncie pozoru jest zaleta, ale tak naprawdę taka procedura może być trochę kosztowna.

Decydując się na pożyczkę przez Internet warto sobie uświadomić sobie sprawę z tak właściwie najważniejszych zalet i wad w tym przypadku występujących. Kiedy pieniądze potrzebne są na ,,już” niezbędne okazać się może to, aby tak naprawdę zdecydować się na pożyczkę. Taka decyzja winna zostać przemyślana w jak największym stopniu. Pod żadnym pozorem nie należy decydować się na jakiś kompletnie nieprzemyślaną czynność.

czwartek, wrzesień 15, 2016

Jak nie dać się nabrać na drogi kredyt gotówkowy

To jak nie dać się nabrać na drogi kredyt gotówkowy jest prostsze, niż sądzicie i nie będzie wymagało od Was wiele zachodu. Potrzeba pożyczenia gotówki często pojawia się nagle, tak jak nagłe i niespodziewane są sytuacje, które ją z reguły wywołują. Chcąc pożyczyć pieniądze jak najszybciej, z reguły działamy pod presją czasu, często nawet bez zastanowienia. Zaczynamy na szybkiego szukać, powiedzmy jako takiej oferty, a często nawet wystarczy, że doradca powie nam, że mamy wstępnie zatwierdzony kredyt i już jesteśmy szczęśliwi i nie szukamy dalej. Szukać niestety warto, warto też poświęcić odrobinę czasu na przeanalizowanie znalezionych ofert pod kątem opłacalności dla nas. Najczęściej jednak nawet nie myślimy o takich czynnościach, co skutkuje później zupełnie niepotrzebnie wysoką ratą, zobacz gdzie znajdziesz dobry kredyt - kredytomania.eu pomoże wybrać najkorzystniejszą opcję.

Jeżeli kredyt to tylko tani

Nie patrzmy na reklamy, tylko szukajmy sami, gdyż w reklamach są zaakcentowane tylko najistotniejsze z punktu widzenia Klienta zalety. Owszem możemy wziąć reklamowany kredyt gotówkowy pod uwagę, ale w kolejnym kroku musimy zweryfikować informacje uzyskane w reklamie i porównać go z innymi. Zgadza się, że ofert kredytów jest w tej chwili udostępnianych całe mnóstwo i ciężko się w tym połapać. Ciężko jest wybierać poszczególne oferty i później porównywać kilkanaście. Każda z nich będzie miała zarówno atuty, jak i zdecydowane negatywy. W jednej będziemy mogli uzyskać obniżone oprocentowanie, a w innym przypadku bank zaproponuje nam zredukowaną prowizję.
Nie wiedząc jak z tego wybrnąć, najlepiej jest skierować się do specjalisty, czyli pośrednika finansowego, który dobierze dla nas optymalną propozycję. O koszty można się nie bać, gdyż pośrednika opłaca bank i nie pobiera on od Klientów żadnych pieniędzy. Koszt jego usług nie podniesie też Twojego kosztu kredytu, gdyż bank wynagrodzi go ze środków własnych.

Jeżeli nie masz czasu na zabawy w pośredników wówczas możesz skorzystać z dowolnej porównywarki kredytów gotówkowych, jaką znajdziesz przez Google. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym miejscu porównasz kilkadziesiąt ofert dosłownie w kilkanaście sekund. Wystarczy podać swój dochód, oczekiwaną kwotę kredytu, liczbę rat i otrzymamy wynik, w którym będą również widoczne koszty, RRSO, prowizja, a nawet wysokość raty. Niestety nie można ufać im na ślepo i trzeba zawsze potwierdzić uzyskane w ten sposób informacje w banku.

Jak widzisz to, jak nie dać się nabrać na drogi kredyt gotówkowy nie jest wcale tak skomplikowane jakby się wydawało.